František
Hroník

spisovatel, řečník, konzultant, jednatel a ředitel agentury Motiv P

Život

František Hroník, PhD pracuje především jako konzultant a kouč pro TOP management, řečník a lektor na míru šitých programů pro management velkých nadnárodních společností, včetně společností AHOLD, Bayer, Commerzbank, ENEL, GE Money Bank, GlaxoSmithKline, Novartis, Philip Morris Red Hat český, Siemens Česká republika nebo UniCredit Bank.

Ve firemní praxi působí od roku 1996, kdy založil svou vlastní vzdělávací společnost Motiv P.

Společnost se zaměřuje na koncepci Assessment Centre a vzdělávací školení. Dále zajišťuje kurzy a e-learning, 360 ° zpětné vazby, psychologické vyšetření a souvisejících služeb.

Motiv P také nabízí inovativní přístupy k vytváření vzdělávacích systémů a rozvojové programy šité na míru.

František Hroník vydal svou první knihu, "Jak se nespálit při výběru zaměstnanců", v roce 1999.

Od té doby publikoval dalších jedenáct knih (Jak najít zaměstnání, Manažerská integrita, Managerial Integrity, Jak se nespálit podruhé, Manažerské příběhy, Rozvoj a vzdělání zaměstnanců, Hodnocení pracovníků, Poznejte své zaměstnance, Kompetenční modely, To nejlepší v našich firmách a Managing people).

O jeho významném přínosu v daném oboru svědčí i to, že byl již dvakrát nominován na manažera roku a to v letech 2008 a 2012. Přičemž pokaždé se stal finalistou soutěže.

Nyní již několik let působí v poradenské a vzdělávací společnosti jako její ředitel a konzultant. Přednáší na studiu MBA a MSc při Brno International Bussiness School, dále na Univerzitě Komenského v Bratislavě či odborných konferencích pro manažery a personalisty.